Prestigio Multiphone 4300 Duo recenzia | eRecenzie.com

Prestigio Multiphone 4300 Duo

Hľadáte si prácu, brigádu, alebo si len chcete privyrobiť? Zaregistrujte sa ako AVON Lady alebo AVON Gentleman! Je to zadarmo a získate skvelé zľavy a ďalšie výhody klubu. Kliknite SEM!

Zakaždým keď človek na trhu narazí na lacný smartfón, kladie si otázku či dokáže ponúknuť všetko to, čo ponúkajú smartfóny za horibilné sumy, ktoré sa mnohým z nás zdajú často minimálne pritiahnuté za vlasy. Telefón Prestigio Multiphone 4300 DUO v súčasnosti reprezentuje práve túto skupinu, ktorá by minimálne podľa parametrov mala bežnému užívateľovi ponúknuť všetko to, čo môže od smartfónu požadovať. Pri tomto modeli sa dočkáme tak ako u jeho dvoch nižších kolegov ( model 4040 a 3500 ) možnosti využívať dve SIM karty naraz. Uvidíme teda, ako sa po relatívne úspešnom presadení na trhu s tabletmi osvedčí další smartfón z dielne Prestigia. Pre zobrazenie najvýhodnejších cenových ponúk tohto dual-sim smartfónu u slovenských predajcov kliknite sem.

Dizajn

Celkový vzhľad modelu 4300 DUO je nápadne podobný predchádzajúcemu modelu firmy Prestigio s označením 4040. Firma vsadila na klasický dizajn smartfónov, pričom opäť ako množstvo jej kolegov ponechala napriek operačnému systému Android aj set kapacitných tlačidiel na spodnej strane displeja. Pevnosť konštrukcie nenasvedčuje k tomu, že by ste po čase mali počuť vŕzganie či akékoľvek nepríjemné zvuky.

Na vrchnej strane displeja nájdete VGA kameru pre videohovory, a nie výnimočný, ale oceniteľný senzor pre priblíženie, vďaka ktorému si nebudete musieť dávať pozor aby ste si pri telefonovaní pomocou líc neprehrabávali menu. Výrobca síce celkom netradične, ale my si myslíme, že veľmi prakticky, umiestnila vstup pre externé slúchadlá na spodnú stranu, zatiaľ čo micro USB port je vo vrchnej časti. Samozrejme na pravej strane nechýba tlačidlo pre reguláciu hlasitosti a taktiež spúšť fotoaparátu.

Za slabú stránku čo sa týka dizajnu bezpochyby považujeme zadnú stranu telefónu, kedy zmes dvoch rôznych materiálov je minimálne nevkusná. Na jednej z dvoch častí, ktoré tvorí tmavší plast je umiestnený 5Mpix fotoaparát. Pri rozmeroch 127 x 68 x 11 mm môžeme hmotnosť 150g označiť za nadváhu, ktorá by mohla byť prekážkou pre niekoho, kto je zvyknutý na lahšie telefóny.

Hardware

Pri svojej celkom dostupnej cene má Multiphone 4300 DUO vcelku veľký a hlavne kvalitný displej IPS s uhlopriečkou 4,3 palca, čomu napovedá aj jeho samotný názov. Rozlíšenie 800 x 480 pixelov poskytuje dobré podanie farieb a samotný displej vcelku slušnú odozvu. 1GHz procesor Cortex A9 určite nepatrí k najnovším hardwarom, ale nemôžme mu odoprieť postačujúci výkon, pri ktorom by nemal robiť problém súčasné Anroid hry.

Relatívne malá vnútorná pamäť s kapacitou 4GB ponúka možnosť rozšírenia až o 32 GB prostrednístvom microSD karty. Je potrebné podotknúť, že nízka cena telefónu oproti drahším konkurentom je výkúpená menšou batériou s kapacitou 1500 mAh vás môže prekvapiť dlhou dobou nabíjania. Za takúto cenu to však nie je nič také, s čím by sa bežný užívateľ nevysporiadal. Jednou z výhod modelu 4300 je určite schopnosť prevádzkovať dve SIM karty súčasne. Čo sa fotoaparátu týka, podobá sa na jeho mladšieho kolegu, kedy je použítý rovnaký snímač a tiež je dostupný aj LED blesk. Fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx zachytáva pochopiteľne len priemerné fotky, na občasné fotenie momentiek však aj s prihliadnutím na už spomínanú nízku cenu určite postačuje.

Software

Výrobcovia ponúkajú už po niekoľký krát operačný systém Android 4.0, konkrétne Ice Cream Sandwich. Kedže sa jedná o smartfón s podporou dvoch SIM kariet, nemôže chýbať SIM manažér, ktorý je podla nás veľmi intuitívne a prehladne rozlíšené. Kedže sa nejedná o model s dvoj či štvorjadrovým procesorom, reakcie nie sú tak rýchle ako pri telefónoch práve s týmito procesormi, no určite vám nebude odopretá postačujúca rýchlosť a pohodlné užívanie.

Záver

Prestifio Multiphone 4300 DUO určite splní základné nároky bežného používateľa, určite poteší tých, ktorí kvôli tomu, že majú jednu SIM kartu súkromnú a jednú pracovnú, nechcú nosiť dva telefóny. Pokiaľ nepožadujete od telefónu mimoriadne kvalitné fotografie a neodrádza vás podľa nás nevydarený dizajn zadnej strany telefónu, určite sa vám oplatí pristaviť sa práve pri tomto smartfóne. Za ponúkanú cenu vám firma Prestigio ponúka adekvátnu kvalitu s adekvátnym výkonom. Ak si prajete zobraziť najvýhodnejšie cenové ponuky tohto dual-sim telefónu v slovenských internetových obchodoch, kliknite sem.

  1. Michal Lesko

    Lacný smartfón od ktorého som nič nečakal, ale prekvapivo veľa dostal. Displej je super, telefón je s os Android plynulo zladený, výdrž batérie je aj 30 hodín priemerného užívania. Nevýhodou je však nahrávanie videa, ktoré je očividne chybné na každom jednom modely, ako som čítal v diskusiách. Vnútorná pamäť telefónu by mohla byť väčšia, ale pomer cena/výkon u mňa stále víťazí.

  2. Zuzčo

    Za tú cenu úplne perfektný mobil. Akurát ma štve že mi to nebralo moju pamäťovú kartu, ale keď som si kúpila novú tak už to funguje. Nevie niekto čím to môže byť?